Nintendo Switch Kumandasını Çalışırken Nasıl Şarj Edersiniz?

0
9

Nintendo Switch en yeni ve gelişmiş konsolu temsil ediyor. En azından Project Scorpio veya yeni nesil Sony PS satışa sunulana kadar öyle olacak.

Konsol bunlara ek olarak muhteşem oyunları; büyük ekran televizyonlarda, hem de kontrol arabirimi sayesinde arabada, otobüste veya parkta otururken oynamanıza da izin veriyor. Elbette kontrol arayüzü güneşle şarj edilmiyor ve oyun keyfinizin sürekli olması için önlem almanız şart.

Konsol Modunda Nintendo Switch kontrol ünitesi nasıl şarj edilir?

Evde iken Switch’i şarj etmek fazlasıyla kolay. Tek yapmanız gereken kontrol birimini, konsola bağlamak… Yapının düzgün şarj olduğundan emin olmanın en iyi yolu ise Switch ekranının TV’de görünmesi.

Ekranın sol üst kısmındaki pil simgesi, konsol kontrol ünitesinin şarj seviyesini gösterir. Dolu şarj, Nintendo konsolun, bağımsız çalışabilen kontrol ünitesine yaklaşık üç saatlik batarya ömrü sağlar. Nintendo’nun amiral gemisi Legend of Zelda’ya değinelim: Tam şarj edilmiş bir ünite üç saat dayanabildi. Lakin evdeyseniz üniteyi, konsola bağlayıp daha çok uzun saatler boyunca keyif yapabilirsiniz.

Ev dışında kontrol ünitesi nasıl şarj edilir?

Bir parkta Nintendo’nun yeni konsolu ile oynayan bir grup görürseniz, neler olacağını tahmin edebilirsiniz. Pil ömrünün 2-3 saat sonra tükeneceği kesin ama neyse ki Powerbank tarzı taşınabilir güç üniteleri var. Bu grupta da gerekli ekipmanlar olduğuna eminiz. Daha verimli bir şarj eylemi gerçekleştirmek içinse cihazınızı, dizüstü bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Elbette, şarj eylemi onu doğrudan elektrik kablosuna takmaktan daha yavaştır ama kesinlikle iş görür. Ancak dizüstü bilgisayarla şarj işlemi için Nintendo’nun mucizesini kapatmanız muhakkak gerekli. Her nedense kontrol ünitesi açıkken, şarj kablosu bağlandığında kendisini tersine şarj etmek gibi sağlıksız bir eğilim geliştirmiş. Çok sayıda mobil cihazla dolu bir dünyada, şarj mimarisi bulmak kolay, ancak anahtar kısım USB-C kullanan bir cihaz bulmak. Bu USB-C bağlantı noktaları için en yeni standart konumunda. Kısacası bol mAh’li ve USB-C destekli bir taşınabilir güç ünitesi almanız gerekiyor.

Sonrası Nintendo Switch Kumandasını Çalışırken Nasıl Şarj Edersiniz? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER