Sony’nin PlayStation VR Platformu Önemli Bir Başarıya İmza Attı

0
4

Sanal gerçeklik platformları hız kesmeden yayılmaya devam ediyor ve konsol platformunda tek VR hizmeti sunan Sony ulaşılması zor bir başarıya imza attı.

Sony’nin PlayStation VR başlık satışları bir milyonu geçti. HTC ve Oculus bilgisayar için sanal gerçeklik pazarında birbiri ile yarışırken şirket konsol platformunda tek başına olmasının avantajını kullanıyor.

Sony Interactive Entertainment Japonya ve Asya Başkanı Atsushi Morita yaptığı açıklamada vr başlığı satışlarının bir milyonu geçtiğini ve satışların devam ettiğini duyurdu. Şirket sadece konsolda tek başına olduğu için avantajlı değil aynı zamanda Oculus ve HTC’den çok daha ucuz. Oculus başlığı kontrolcüleri ile birlikte 599$, HTC Vive ise 799$. Diğer taraftan PlayStation VR’ın satış fiyatı ise 399$. Bunun avantajı ile beraber PSVR başlığının satışları HTC Vive ve Oculus Rift başlıklarını çok rahat bir şekilde geçti.

2016 yılının sonuna doğru çıkan başlığa ilgi oldukça büyük. Büyük bir ihtimalle bu hafta sonu düzenlenecek olan E3 etkinliğinde PSVR platformuna bir çok oyun daha gelecek. HTC Vive ve Oculus Rift’in hem pahalı olması hem de yüksek donanımlı bilgisayarlara ihtiyaç duyması bir süre daha PSVR’ı yakalayamayacaklarını söylemek yanlış olmaz.

Sonrası Sony’nin PlayStation VR Platformu Önemli Bir Başarıya İmza Attı Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER