LinkedIn, Oyun Sektöründe Hangi Pozisyonlara İhtiyaç Duyulduğunu Açıkladı

0
8

Profesyonel sosyal medya platformu LinkedIn tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre oyun sektöründe ihtiyaç duyulan pozisyonlar ortaya çıktı.

LinkedIn’in araştırması oyun sektöründe çalışan 771.000 kişinin profilini kapsıyor. 771.000 kişinin %29’u tasarım ve sanat kısmında çalışıyor. Oyun sektöründe bu iki pozisyon en fazla kişiye sahip olan pozisyon ve ayrıca bu pozisyonlara ihtiyaç büyük.

Listenin ikinci sırasında %16 ile mühendislik yer alıyor. Üçüncü sırada ise %8’lik pay ile çeşitli operasyonlar yer alıyor. Gelecekte oyun sektöründe yer almak isteyen birisi iseniz tasarım ya da sanat bölümüne yoğunlaşmanız büyük ihtimalle şansınızı artıracak. Diğer taraftan yazılım mühendisliği pozisyonu da azımsanmayacak bir bölüme sahip. 771.000 kişiden yaklaşık 30.000’i yazılım mühendisi. 20.000 kişi içerik sahibi.

Oyun ile ilgili en çok çalışana sahip olan şirket ise bir oyun şirketi değil. Moving Picture Company isimli görsel efekt firması en çok oyun ile ilgili çalışana sahip şirket arasında başta geliyor. İkinci sırada Microsoft, üçüncü sırada ise Ubisoft yer alıyor.

Sonrası LinkedIn, Oyun Sektöründe Hangi Pozisyonlara İhtiyaç Duyulduğunu Açıkladı Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER