Windows 10 Creators Update’de Oyun Modunu Nasıl Aktif Kılarsınız?

0
10

Windows 10 Creators Update’teki en sevilen özelliklerden biri yeni Game Mode(Oyun Modu). Özellik, diğer programların sistem kaynaklarınızı tüketmesini önlemek için arka plan işlemlerini azaltarak oyun performansını geliştirmeyi başarıyor. Söz konusu özellik, her PC kullanıcısı için gerekli değil ama bütçe işi PC sahipleri için bulunmaz kaftan…

Eğer bir oyunu asgari sistem gereksinimlerini karşılayabilecek bir sistem ile oynuyorsanız Game Modu, eşsiz bir öneme sahip. Ancak onu kullanmak için neler yapacağınızı bilmeniz şart.

Öncelikle “Oyun Modunu” sistem düzeyinde açın. Başlat düğmesine tıklayın ve Başlat menüsünün sol alt köşesindeki ayarlar simgesini seçin. Ayarlar uygulaması açıldıktan sonra Oyun> Oyun Modu’na gidin ve ana ekranda “Oyun Modunu Kullan” kaydırıcısının açık olduğundan emin olun.

oyun moduBu adım şu an için kesinlik gereklilik listesinde değil: Microsoft, bazı durumlarda, bu ayarı etkinleştirildiyse, Oyun Modu’ndaki oyundaki beyaz listede gözükür.

Bir oyunu başlatın ve oyunu çalıştırdıktan sonra oyun çubuğunu çağırmak için Windows tuşu + G’ye dokunun. Bir Xbox denetleyicisi kullanıyorsanız, ortadaki Xbox düğmesine dokunmanız yeterlidir. Çubuk belirdiğinde, en sağdaki ayarlar dişli çark simgesini seçin.

Oyun Modu’nu Her Oyundan Etkinleştirin

Kutucuğa tek bir onay ibaresi eklerseniz, “Oyun Modu” her oyunda etkin hale gelir.

Açılan bir sonraki ekranda, Genel sekmesinin seçili olduğundan emin olun ve ardından bu oyun için Oyun Modunu Kullan etiketli kutuyu işaretleyin.

Şimdiyse söz konusu menüyü kapatın, Game Bar da işinize yaramayacaktır; dolayısıyla onu kapatmanızda da bir sıkıntı yok. Bu hamlelerden sonra Oyun Modu, herhangi bir oyunu başlattığınızda aktif hale gelecek. Kısa ama çok etkili değil mi?

Sonrası Windows 10 Creators Update’de Oyun Modunu Nasıl Aktif Kılarsınız? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER