Windows 10’u Media Creation Tool ile Birlikte USB Diske Nasıl Kurarsınız?

0
51

Microsoft’un Medya Oluşturma Aracı sayesinde Windows 10 ön yüklemesiyle donatılmış taşınabilir USB sürücüsü oluşturmak çok kolay. Eğer işletim sisteminizde yazılımsal veya donanımsal hatalar varsa bu yöntem hayatınızı kurtarabilir Ne de olsa bir kurulum diskine sahip olacaksınız.

Media Creation Tool(Medya Oluşturma Aracı) yazılımını hiç kullanmadıysanız, oldukça basit olan başlarda zor görünebilir. Fakat moralinizi bozmayın. Size, konuda uzlaşmanızı sağlayacak bir kılavuz sunuyor. İşte Medya Yaratma Aracı ile bir Windows 10 USB sürücüsü oluşturmak için adım adım kılavuz.

Şartlar, şartlar…

Yapmanız gereken ilk şey, Microsoft’un Windows 10 indirmeleri için tasarlanmış web sitesine doğru yol almak. Siteden Medya Oluşturma Aracını indirin. USB Sürücünüzün en az 5 GB boyutunda olması gerekir(elinizde 4 GB RAM varsa üzülmeyin, bu, Windows’un saptadığı değer, yani cihazınız şartlara uyuyor). Yeni sürücünün adından emin olun: D,E, F,G hatta H gibi harfler olabilir.

4 GB USB sürücü yeterli

Uygulama indirildikten sonra, işlemi başlatmak için MediaCreationTool.exe dosyasını çift tıklatın. Lisans sözleşmesini tıkladıktan sonra ya mevcut PC’nizi yükseltme ya da yükleme medyası oluşturma seçenekleri ile karşılaşırsınız. Amacınızı ikinciyi elde etmek, bu nedenle “Yükleme dosyası oluştur” seçeneğini tercih edin: USB sürücü, DVD veya ISO formatlarından birini seçebilirsiniz. Medya Oluşturma Aracı, varsayılan olarak bilgisayarınızdaki Windows sürümüne göre kendini biçimlendirecek ve indirme işlemi başlayacaktır.

PC için önerilen seçenekler kutusunun yanındaki onay işaretini kaldırabilir ve gereğinden fazla yer işgal edilmesini engelleyebilirsiniz. Bu menüde mutlaka ama mutlaka W10’un bit sürümünü seçin. 64 bit OS için 32 bit, 32 bit OS için 64 bit seçerseniz hüsran yaşarsınız. Gerekli değişiklikleri yapın ve “İleri” tuşuna tıklayın.

windows 10Bir USB flash sürücü dosyası oluşturmak istiyoruz(ne de olsa başlığımız o yönde),radyo simgesine benzer düğmeyi seçin ve “İleri” diyin. Bir sonraki ekranda USB sürücüsünü seçmeniz istenecek. Yazımızın başlarında sürücü ismini aklınızda tutmanız gerektiğini salık vermiştik. Söz konusu sürücüyü seçin ve tekrar “İleri” diyin. Windows 10 indirilmeye başlanacak, daha sonra da belirlediğiniz sürücüye yüklenecektir. “Son” simgesini tıklayıp USB flash sürücüyü çıkartın ve bir köşede saklayın. Hepsi bu.

Sonrası Windows 10’u Media Creation Tool ile Birlikte USB Diske Nasıl Kurarsınız? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER