Microsoft, Minecraft’a 4k ve Çoklu Platform Desteği Geleceğini Açıkladı

0
13

Microsoft bugün düzenlediği E3 etkinliğinde Minecraft için iki büyük yenilik duyurdu ve oyun severleri özellikle bir konuda çok heyecanlandırdı.

Microsoft’un açıklamasına göre Minecraft’a 4K çözünürlük ve HDR desteği gelecek. Bunun yanında daha keskin görseller ve ışınlar, fışkıran sular gibi çeşitli efektler ekleyecek. 4K, HDR desteği için Xbox One X ya da Windows 10 sürümüne özel olacak. Grafik eklentisi bu sonbaharda kullanıma açılacak ve oyunculara ücretsiz olarak sunulacak. Oyuncular isterlerse bu eklentiyi kurmadan da oyunlarına devam edebilecek.

Yapılan açıklamaya göre oyun son formuna da ulaşacak ve Ağustos ayında Better Together adı verilen güncellemesi ile beraber bütün platformlardan birlikte oynanabilecek. Oyun iOS, Android, Xbox One ve Nintendo Switch platformlarında tek olacak. Bunu mümkün kılan ise oyunun bütün mobil, Windows 10, Amazon Fire ve VR platformlarında olmasını sağlayan Bedrock Engine. Better Together güncellemesine dahil olmayacak.

Sonrası Microsoft, Minecraft’a 4k ve Çoklu Platform Desteği Geleceğini Açıkladı Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER