Microsoft, Project Scorpio’yu Xbox One X Adıyla Duyurdu

0
9

Microsoft bugünün erken saatlerinde E3 etkinliği kapsamında sunumunda Project Scorpio olarak bildiğimiz yeni oyun konsolunu duyurdu.

Microsoft, Xbox One X’in 7 Kasım tarihinde 499$’dan satışa çıkacağını duyurdu. Konsolun PlayStation 4 Pro’dan sadece 100$ pahalı olduğunu ve bunun yanında getirdiği donanımı düşünürsek başarılı olmaması için bir sebep yok gibi gözüküyor.

6 teraflop grafik gücüne sahip olan konsolda ayrıca Ultra-HD Bluray oynatıcı yer alıyor. 2.3 GHz AMD işlemcisi ile gelecek olan konsolda 12 GB GDDR5 RAM bulunuyor. Konsol bu donanım gücü sayesinde oyunları 4K çözünürlükte 60 kare saniye hızında oynatabiliyor. Ayrıca 4K TV sahibi olmayan kullanıcılar bu üstün donanımdan supersampling ile yararlanıyor. Bu sayede 1080p TV’de daha kaliteli bir görüntü elde ediliyor.

Konsol bütün Xbox One oyunlarını ve aksesuarlarını çalıştıracak. Şirket aşırı ısınmanın önüne geçmek için bilgisayarlarda yeni yeni kullanılmaya başlanan sıvı soğutmalı yeni bir sistem kullanıyor.

Sonrası Microsoft, Project Scorpio’yu Xbox One X Adıyla Duyurdu Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER