Mısır, Uber’den Yolcu Bilgilerini Vermesini İstiyor

0
6

Uber’in yolcularının konumlarını servisi kullanmadıkları zaman bile toplaması can sıkıcıyken Mısır hükümeti bu bilgileri şirketin paylaşmasını istiyor.

Uber, Mısır hükümetinden gelen bu isteği reddetti. Diğer taraftan ülkenin askeri istihbarat bölümü de bu isteğin yerine getirilmemesinin karşılında Uber’in Orta Doğu versiyonu olan Careem’in kullanılmasını avsiye etti.

Bu teklif parlementonun oylaması ile kabul edildi. Alınan kararlara göre araç servisleri bilgileri ülkede kuracağı veri merkezlerinde saklayacak ve bu bilgileri hükümet ile paylaşacak. Ülkede daha önce güvenli mesajlaşma uygulaması Signal yasaklanmıştı. Diğer taraftan bir çok site hala yasaklı durumda.

Hem Uber hem de Careem bu durumdan olabildiğince az zararla çıkmak istiyor. Araç servisleri ülkede popüler bir şekilde kullanılıyor çünkü çok sayıda kullanıcı mevcut. kİnsanlar Kahire’nin bir ucundan diğer ucuna Uber ile yaklaşık 1$’a gidebiliyor.

Sonrası Mısır, Uber’den Yolcu Bilgilerini Vermesini İstiyor Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER