TikTok için yapılan ”temelde parazit” sorunu

0
50

Milyonlarca kullanıcısıyla TikTok oldukça popüler. TikTok eleştirisi bu sefer TikTok güvenlik açığı sorunlarına yönelik olarak Reddit CEO’su Steve Huffman’dan geliyor.  TikTok dünyada özellikle gençler arasında yaygınlaşan popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Katıldığı bir programda Huffman popüler uygulama için sert sözler kullanarak, TikTok’u ‘’parazite’’ benzetti.

TikTok güvenlik açığı sorunu eleştiri oklarında

Dünyada çok popüler olan ve Türkiye’de de hatırı sayılır kullanıcı sayısına ulaşan TikTok, zaman zaman eleştiriler alıyor. Bu eleştiriler içinde her uygulamaya yönlendirilen güvenli değil eleştirisi de geliyor. TikTok için de yapılan bu eleştiri bu sefer tanıdık bir isimden geliyor.

Reddit CEO’su Steve Huffman popüler uygulama için ‘’temelde bu uygulamayı kullanmak parazitlik’’ yorumunu yaptı.

Steve Huffman sözlerine ‘’bu düşünme seviyesine bile ulaşamıyorum’’ diyerek devam etti. Uygulamanın kendisine asalak bir parazit gibi baktığını söyleyen Huffman, sözlerine TikTok’ta her zaman dinlendiğini, kullanılan parmak izi teknolojisinin dehşet verici olduğunu ve telefonuna böyle bir uygulama asla yüklemeyeceğini söyledi.

TikTok için sert sözler kullanan Huffman, “İnsanlara aktif olarak ‘Bu casus yazılımları telefonunuza yüklemeyin’ diyorum” diyor.

Aslında Huffman, TikTok’un kullanıcılarını izlemesi noktasında eleştiri yapıyor. Popüler sosyal medya mecralarına yönlendirilen bu eleştiriler aslında TikTok için yeni olmasıyla dikkat çekiyor.

Normalde kullanıcılarını izlemesiyle eleştiri oklarının hedefi olan Facebook söz konusu durum yüzünden soruşturmalar da geçirmişti.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER